sobota, 1 marca 2014

CZY TEN POST MOZE WSKAZYWAC ZARYS PROGRAMU DLA POLSKI PO 2015 ROKU?


 LOGO OPRACOWAŁA PANI ANNA CZARNOWSKA Z WROCŁAWIA
A OTO JEST PYTANIE:
Program gospodarczy Polski Razem jest nowoczesny, wolnorynkowy; to zdroworozsądkowy program prawicy - przekonywał lider PR Jarosław Gowin na konferencji programowej. Według Gowina PO i PiS proponują Polakom "czerwoną wyspę socjalizmu".

Gowin prezentując założenia gospodarczego programu mówił, że Polska Razem chce "mniejszego, ale sprawnego państwa". Polska Razem proponuje, aby w konstytucji znalazł się zapis, że wydatki państwa nie mogą przekroczyć 35 proc. PKB. - To powinność wobec naszych dzieci i wnuków. Ile jeszcze możemy zadłużać się na ich koszt? Trzeba w końcu skończyć z tym socjalistycznym oszustwem - mówił Gowin.
PR chce także ograniczyć administrację i biurokrację m.in. przez połączenie ZUS i KRUS. Kolejną propozycją jest zastąpienie - jak mówił Gowin - zróżnicowanych podatków, składek i funduszy - opodatkowaniem pracy na poziomie 22 proc. Według Gowina każdy z Polaków otrzyma wówczas wynagrodzenie na rękę w wysokości obecnej pensji brutto. Partia proponuje także emeryturę obywatelską - każdy obywatel po uzyskaniu praw emerytalnych otrzymywałby emeryturę na poziomie 30 proc. średniej pensji. Ponadto podatek CIT byłby zastąpiony jednolitą daniną w wysokości 440 zł i 1 proc. od przychodów. - To rozwiązanie oznacza radykalne uproszczenie systemu podatkowego a jednocześnie efektywne opodatkowanie firm, które dzisiaj uchylają się od płacenia podatków w Polsce - powiedział lider PR.
Gowin mówił także, że PR opowiada się za "bardzo daleko idącą przyspieszoną prywatyzacją". - Prywatna własność to fundament zdrowej gospodarki. Ale uważamy też, że państwo powinno zostać w wąskim sektorze firm o znaczeniu naprawdę strategicznym, przede wszystkim firm energetycznych - podkreślił prezes Polski Razem. Ponadto PR opowiada się za deregulacją prawa gospodarczego i uproszczeniem prawa budowlanego - mówił Gowin. Zaznaczył, że małe i mikro przedsiębiorstwa powinny być wyłączone z reguł kodeksu pracy. - Wszyscy powinni zrozumieć, że przedsiębiorcy wtedy będą zatrudniać nowych pracowników, gdy nie będą się obawiać, że zatrudnienie będzie nadmiernym ciężarem - uzasadniał Gowin.

Gowin mówił, że program gospodarczy PR czerpie z dorobku Partii Konserwatywnej Margaret Thatcher i Partii Republikańskiej Ronalda Reagana.

Według Gowina program gospodarczy, który w sobotę przedstawił PiS, można streścić w dwóch słowach: "populizm i socjalizm". W tym kontekście Gowin wymienił: przywrócenie trzeciej stawki podatkowej PIT, narodowy program zatrudnienia proponowany przez PiS oraz "usztywnienie kodeksu pracy".

Zaznaczył, że dokładnie taki sam program, "pełen fałszywych socjalistycznych recept" realizuje rząd Donalda Tuska.

- Oczywiście ani Tusk, ani Kaczyński nie mówią wprost, że ich program oznacza wyższe podatki, większe zadłużenie państwa i większe bezrobocie (...). Mówiąc krótko, Tusk i Kaczyński obiecują Polakom zieloną wyspę wolności, a w rzeczywistości fundują nam czerwoną wyspę socjalizmu - zaznaczył Gowin.

Polska Razem zapowiada start w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W swoim europejskim programie zapowiada m.in. ograniczenie biurokracji w UE, walkę z bezrobociem i kryzysem demograficznym w Europie, wprowadzenia zerowej stawki VAT na ubrania i produkty dla dzieci oraz ograniczenia o 10 proc. liczby urzędników unijnych. Ponadto PR jest przeciwna wprowadzeniu Polski do strefy euro i dalszemu ujednolicaniu europejskiego prawa podatkowego.
Tekst pochodzi ze strony:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,6,title,Jaroslaw-Gowin-program-Polski-Razem-nowoczesny-wolnorynkowy,wid,16410967,wiadomosc.html?ticaid=1124a1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz