czwartek, 29 października 2015

NOWA WŁADZO PIS PRZECZYTAJ UWAŻNIE

A gdyby nas, młodych i ambitnych i ubogich, gminy obdzieliły darem od Polski w postaci kawałka nieużytku zdatnego na działkę budowlaną  „w krzemowej osadzie”?

  Moja Ojczyzna uczyniła mojego ojca  właścicielem jej części przez sprzedanie mu jednej akcji NFI,  a przez to do dzisiaj  pazerny BZ WBK przysyła mu  każdego roku  nakaz zapłaty haraczu w postaci ok. 50 zł  za przechowywanie akcji   i przez to ten "bogacz" (mój ojciec) czuje się  wykpiony i oszukany,  ale  patriotyczna powinność  nakazuje mu nie pozbywania się tej cząstki Ojczyzny, na której zakpił i uwłaszczył Go premier W. Pawlak.. ( tak pisałem przed laty – teraz zapytajmy WBK:  kto uwłaszczył  się na tej akcji bo ojca nie zapytano o jakąkolwiek zgodę  - proszę o pomoc prawną w tej sprawie ).
A gdyby  nas, młodych ambitnych i  ubogich,  a zwłaszcza wszystkich absolwentów z najlepszymi i dobrymi wynikami z matur i studiów,  nasze gminy  obdzieliły darem od Polski,  w postaci kawałka nieużytku zdatnego  na   działkę budowlaną ? -  obdarowany nie miałby prawa do jej sprzedaży i pozostawałby z prawem jedynie do zwrotu gminie dla ponownego obdarowania innego absolwenta  i zachowując prawo do  poproszenia Ojczyznę o podobny dar w przyszłości ).
Postawię tam namiot albo szałas, może na początek posadzę kilka  drzewek i krzewów owocowych,  może ogrodzę, a może wymyślę  z dziewczyną projekt zieleni i zabudowy, może z dziewczyną zakopię kamień węgielny rodu ze spisanymi wyznaniami i dowodami naszej pierwszej  wielkiej miłości  w butelce po sangrii, a na grilla  tam zaproszę rodzinę, bo może coś do kapelusza dorzucą , chociażby na domek gospodarczy z pokoikiem, kącikiem łazienkowym i daszkiem  dla samochodu  (a projekt domu przewidywać będzie  łatwą rozbudowę - od domku gospodarczego w rezydencję z segmentem także kiedyś dla rodziców, a kiedyś także dla dorastających dzieci by rodzina stała się wielopokoleniowa, a najstarszym z dysfunkcją ruchu zapewnimy internetową więź z skypową grupą  przyjaciół oraz z szansą ich użyteczności w społecznym działaniu), a może w miesiąc później już na swoim trawniku i przy własnym drzewku, ksiądz pobłogosławi nam, młodej parze. Poszukuję architekta dla stworzenia projektu tak pęczniejącej rezydencji o kolejne dobudowywane segmenty w miarę  narastających możliwości    finansowej rodu.
Czy Gmina i Ojczyzna  chce nas młodych przywiązać i przytulić jak swoje dzieci, i z emigracji  przywoływać do powrotu?  Czy chce dać nam szanse  startu  w działalność gospodarczą na swoim poletku bo w dwumetrowej piwniczce przynależnej do mieszkania M4 rodziców w bloku trudno zaczynać działalność firmy ? 
Zaprosimy Was posłów "Prawa i Sprawiedliwości" za  miasto, na nasze  osiedle młodych i być może w "dolinę krzemową"- marzy mi się.....   Każdej gminie myślącej o rozwoju  to fundamentem jest młoda kadra – to w każdej gminie takie osiedle „krzemowe” można przygotować i dozbroić w infrastrukturę ….  ( jest to możliwe bo stokroć więcej terenów dozbrojono pod obce zagraniczne montownie i hurtownie zbytu i ciucholandy ).
A Wam Burmistrzom, Wójtom, Prezydentom -  czy przydarzy się  kiedyś utworzenie  lub sprzyjanie jakiejś maleńkiej "krzemowej dolince" ? A może ona powstać przecież z tylko naszych szarych komórek !
OJCZYZNO - masz tyle nieużytków  i nie bądź skąpa bezrozumnie. Daj nam skrawek ziemi zanim zagraniczni wykupią za bezcen ( przecież dla nich jest to  prawie za darmo, albo za bezzwrotną pożyczkę z Deutsche  Banku dla Niemca z przeznaczeniem na wykup polskiej ziemi). Przestań  rodziców trzymać na wieczystej dzierżawie lub w ogródkach działkowych też  nie oddanych naszym rodzicom i dziadkom, bez głosu prawdziwego w spółdzielniach mieszkaniowych i bez głosu, bo zapędzonych  (bez przetargu ) przez miejskich biurokratów do wspólnot  zarządzanych przez dawnych urzędników ZGK-ów i ROM-ów. Ojczyzno - chociaż raz zacznij cudzoziemcom  i  Polakom-nieSłowianom  sprzedawać  tylko w dzierżawę wieczystą  albo dwudziestoletnią byle bez prawa do zasiedzenia wiecznego i bez prawa do wywieszenia obcej niepolskiej flagi. TAKIM DAREM OBDARZ TEŻ DIECI NASZYCH RODAKÓW  porzuconych przez Polskę na terenach ZSRR.
A może będzie nas trzy miliony w najbliższych latach i zrealizujemy  Wasz  SOLIDARNEJ POLSKI i POLSKI RAZEM i PiS-owski  program budownictwa mieszkaniowego (wyśmiewany przez Michnika wraz z SLD, UD, PO i banksterów), a przecież wielu z nas,  nawet na chwilowej zarobkowej emigracji za chlebem, będzie miało poczucie posiadania skrawka czekającej Ojczyzny, skrawka obdarzonego sentymentem i wizją planów, i  dającego dowartościowanie dla zagubionego młodego człowieka, będącego  kruszyną  na rozstajach  życia, na skraju tego globu, skrawka dającego  bezpieczeństwo,  bo miałby takie miejsce na Ziemi, do którego chce wrócić...
Przy tej   okazji  nam, najlepszym  maturzystom i  studentom,  dajcie doping do rzetelnej  nauki - może odmieni to szkołę i uczelnię, a przynajmniej uczniów i studentów. Każdy Naród  zabiega i chłonie ( także obce ) młode talenty, a Polska ( jak macocha ) się pozbywa ich wraz z kosztami wychowania i ich wykształcenia.
Zapraszam na wieczorne grupowe ( 25 osób ) rozmowy Polaków Słowian  codziennie w skype  od godziny  20.30 u:  henryksw

W dowolnej wyszukiwarce wpisz słowo: skype,
zainstaluj ten darmowy program ,
zarejestruj się np. jako:  Kowalska Anna Miejscowosc,
potwierdź w otrzymanym e-mailu swoje zarejestrowanie,
w okienku głównym skype klikaj w "Kontakty", "Dodaj kontakt" , wpisz mój adres e-mail:  
hs421@wp.pl      i  lewym klawiszem uderz w moje zdjęcie to zostanę dodany do Twoich kontaktów,
potem na liście kontaktów dwa razy lewym klawiszem we mnie kliknij to porozmawiamy.Natan, Sylwia i Henryk - kom. 601 42 44 90Brak komentarzy:

Prześlij komentarz