czwartek, 9 maja 2013

CZY POLSKI MIT ZAMOŻNOŚCI SZKODZI POLSCE?



Z Gazety:

Pękła łupkowa bańka. Gazu nie ma i nie będzie

 

Amerykańskie koncerny uciekają z Polski

Kanadyjski Talisman i amerykański Marathon Oil ogłosiły wczoraj, że wycofują się z Polski. Pierwsza z firm tłumaczy to przyczynami korporacyjnymi. – Decyzja jest związana ze strategią zakładającą koncentrację na wydobyciu w dwóch kluczowych obszarach – w Amerykach i na obszarze Azji i Pacyfiku, choć nie bez wpływu jest też to, że dotąd nie doczekaliśmy się przyjaznych uregulowań prawnych – wyjaśnia nam Tomasz Gryżewski, menedżer z Talismanu.
Spółka trzy swoje koncesje: Gdańsk W, Braniewo S oraz Szczawno, wycenione na 10 mln dol., sprzedała firmie San Leon. Irlandzki koncern ma już więc 16 koncesji poszukiwawczych. Do kogo trafi 10 kolejnych licencji, należących do Marathon Oil, nie wiadomo. Amerykanie wyjeżdżają z Polski, bo gazu nie znaleźli. – Po wnikliwej analizie i ocenie działalności poszukiwawczej spółki na terenie Polski i nieudanych próbach znalezienia pokładów węglowodorów nadających się do komercyjnej eksploatacji podjęliśmy decyzje o zakończeniu działalności w Polsce – poinformował nas Paweł Pudłowski z Marathon Oil. Spółka przewiduje, że wygasi działalność w naszym kraju w drugiej połowie 2014 r. – Stanie się to po zrealizowaniu zobowiązań koncesyjnych – podkreślają w koncernie.
Więcej:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/702725,pekla_lupkowa_banka_gazu_nie_ma_i_nie_bedzie.html#

Reklama:
http://projekty.muratordom.pl/?dh=83499d69157327f8872596a839b718ee83db5b1a  
Gdy klikniesz w ten link - znajdziesz wewnątrz uwagę:
Kosztorys inwestorski także na cele pozyskania środków unijnych 
Aby pozyskać dotacje z Unii Europejskiej, niezbędne jest przedstawienie m.in. kosztorysu na realizację danego przedsięwzięcia. Oferujemy wykonanie Kosztorysu Inwestorskiego zgodnie z wymaganiami instytucji udzielających dotacji, w oparciu o ogólnie obowiązujące standardy wykonywania kosztorysów.

1 komentarz:

  1. Osoby niepełnosprawne zapraszam do zarabianiana sprzedaży projektów domów:
    Wejdź na stronę gdzie jest ogłoszenie:
    http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/29683?action=table.SetPage&page=1&query_id=29675&tableId=181

    OdpowiedzUsuń