czwartek, 21 lutego 2013

(PROPOMOWANE)ROZWIĄZANIA SYSTEMU EMERYTALNEGO


Rozwiązania systemu emerytalnego.

W nowym ustroju po godzinie ZERO, przestaną być ściągane podatki.

W związku z tym dzisiejszy ZUS zostanie zawieszony, rozliczony a następnie zlikwidowany, czego domagają się dzisiejsi podatnicy.

Emerytury i renty dotychczas przyznane, będą wypłacane ze Skarbu Państwa, czyli Narodowego Rachunku Finansowego.

Wypłacanie tych emerytur i rent będzie się odbywać aż do czasu naturalnego odejścia dzisiejszych emerytów i rencistów.
Nowi emeryci po godzinie ZERO, będą gromadzić swe fundusze na emerytury w następujący sposób.
Każdy posiadający jakieś dochody, będzie mógł sobie założyć w banku osobiste konto emerytalne (wolne od opłat bankowych), na które będzie sobie przelewał część zarobionych pieniędzy z całego okresu pracy. Konto to może być opróżniane dopiero po decyzji pracownika, o tym, że chce przejść na emeryturę.
Wielkość emerytury oraz moment przejścia na emeryturę, ustali sobie sam biorca swej emerytury.
Wypłata emerytury będzie trwała tylko do momentu opróżnienia konta.
Od emeryta więc zależeć będzie czas wypłacania emerytury oraz jej wysokość.

W razie przedwczesnego odejścia emeryta, pozostałość będzie dziedziczona przez spadkobierców, zgodnie z prawem spadkowym, czyli spadkobiercy otrzymają przelew na swoje utworzone przez nich osobiste konto emerytalne.
Będzie to system, w którym nikt nie będzie nikomu wymawiał, że musi pracować na innych.
Dzisiejszy MIT o tym, że braknie w systemie pieniędzy na emerytury, przestanie mieć uzasadnienie i w ten sposób wytrącimy demagogom broń z ręki.!!!
Czy będzie to Państwu pasować???
Oszustom na pewno pasować nie będzie.!!!

Pozostaje pytanie: a co się stanie, kiedy emeryt przedwcześnie opróżni sobie konto?
Ano nic się nie stanie, bo każdy, który nie zgromadził sobie funduszy na emeryturę lub za wcześnie opróżnił sobie konto, to w razie śmierci, ci, co go pochowają, otrzymają podwójną lub potrójną dywidendę na koszty pogrzebu.
W ten sposób dzisiejsze ubezpieczenia, czyli PZU staną się niepotrzebne, zatem zbieranie składek, stanie się bezprzedmiotowe, zaś armia darmozjadów, poszuka sobie innej pracy, bo nie będzie potrzeby zbierania składek.

Generalnie w całej gospodarce, także tak modne dziś zbieranie składek na wszelką pomoc, przez różne inicjatywne grupy (Caritas i inne), będzie zbędne.
Nie znaczy to, że grupy te nie mogą pomagać innym, ale tylko społecznie jako wolontariat. Jest to nawet wskazane, by być otwartym na pomoc bliźnim.
19

Wszelkie nadzwyczajne i indywidualne potrzeby, będą finansowane z NRF.

W EKONOMII bez lichwy i podatków nie będzie potrzeby jakiegokolwiek żebractwa, które dziś jest społeczną plagą, porównywalną z plagami egipskimi.!!!

Dywidenda Narodowa spowoduje, że zniknie zabijanie dzieci nienarodzonych, a te już narodzone nie będą wyrzucane na śmietnik, kopcowane, czy konserwowane w beczkach z kapustą.!!!

Każdy nowo-narodzony obywatel od pierwszego miesiąca życia otrzyma po jego zarejestrowaniu Narodową Dywidendę, a matki nie będą zmuszane do pracy i w większości mogą się zająć tym, do czego ich natura powołała.

Nie oznacza to, że matki nie mogą lub nie powinne podejmować pracy.

Oto tekst z mojej książki EKONOMIA 2012 - nowe wydanie EKONOMII 2009 - dostępne na mojej stronie; www.konstytucja.manifo.com  podstrona "POLITYKA SPOŁECZNA.
Pozdrawiam - Kazimierz z Kęt.

Zgadzam się z Panem Kazimierzem w 100%.
Tak, jak system komunistyczny nie był możliwy do naprawy, tak i ten system mafijno-lichwiarski nie jest możliwy do naprawy. Trzeba go po prostu całkowicie odrzucić. Tylko zasady wywodzące się z logiki i opierajace na podstawowych wartościach mają sens. Dotychczasowe przepisy i działania były ustalane przez władzę dla władzy i z natury rzeczy nie mogły służyć społeczeństwu. Im szybciej zajmiemy się podstawowymi zmianami , tym mamy większą szansę uratowania bytu Narodu. Nie wszystko jest jeszcze stracone, chociaż nie wiele już zostało. Zajmowanie się pojedynczymi, choć niekiedy bardzo istotnymi sprawami nie zmieni sedna, tj. ogólnej zasady ustroju, który jest ANTYLUDZKI.
Jerzy Truchlewski

UWAGA BLOGGERA:
W każdy wtorek o godzinie 20,30 prowadźmy Rozmowy Wieczorne w Skype  na tematy nowego systemu emerytalnego w Polsce.

1 komentarz:

  1. Panie Kazimierzu!Panie Jurku!Prowadźmy wtorkowe Skypowe Rozmowy Wieczorne na temat Nowego Innowacyjnego Systemu Państwa Polskiego wg zasad opracowanych przez Pana Kazimierza Styrnę. Szczegóły domówimy.

    OdpowiedzUsuń